ROTORY REHABILITACYJNE

Każdy rotor objęty jest gwarancją: 12 miesięcy. Wystawiamy faktury vat/proformy, paragony.

Wysyłamy sprzęt w całej Polsce (na palecie euro):

– przedpłata 160 zł

– płatność u kuriera 180 zł

——————

Producent: RECK

Model: MotoMED VIVA lub MotoMED VIVA 2

Kraj pochodzenia: Niemcy

ROTOR MOTOmed VIVA to:

Napędzane silnikiem urządzenie do terapii ruchowej – posiadające optymalne wyposażenie podstawowe, skonstruowane tak, aby osoby niepełnosprawne mogły je z łatwością obsługiwać.

Urządzenie nadaje się idealnie do treningu ruchowego w:

– sanatorium,

– w domu,

– czy w domu opieki,

– do ćwiczeń aktywnych, pasywnych,

– do ćwiczeń z asystą.

Urządzenie można łatwo przemieszczać dzięki kółkom, a metalowa konstrukcja sprawia, że jest bardzo stabilne. Nie zajmuje więcej miejsca niż krzesło.

Urządzenie MOTOmed viva2 posiada duży ekran (ok. 11,3 x 8,4 cm) i duże, dobrze wyczuwalne dotykiem przyciski.

Nadaje się szczególnie dla pacjentów z:

– ograniczoną motoryką ręki, dłoni i palców (duże przyciski, podpórka pod dłonie)

– zaburzeniami wzroku (duże cyfry i symbole; ok. 2 cm wysokości)

– ograniczonymi siłami własnymi i zaburzeniami wrażliwości dotykowej (wyczuwalne i widoczne różnice pomiędzy aktywnymi i pasywnymi fazami treningu)

– ogólnymi trudnościami w rozumieniu obsługi urządzeń (wbudowana automatyczna pomoc w obsłudze)

Jakie ćwiczenia umożliwia rotor MOTOmed?

1. Ćwiczenia pasywne: ruch i rozluźnienie następują dzięki pracy silnika.

Pasywny ruch bez użycia siły mięśni jest ważny dla stawów, ponieważ chroni je przed sztywnieniem. Poza tym powoduje rozluźnienie mięśni i redukcję spastyczności. Podczas pasywnego treningu pojawia się ukrwienie mięśni oraz następuje optymalne ich zaopatrzenie w tlen i inne elementy odżywcze. Ruch który przynosi ulgę.

2. Ćwiczenia z asystą: czyli przy wsparciu silnika.

Ćwiczący wykorzystuje podczas treningu mniej siły własnych mięśni, ponieważ silnik MOTOmed wspiera aktywność istniejącej jeszcze siły mięśni poprzez funkcję PEDAŁOWANIE WSPOMAGANE / SERVO. W ten sposób można prowadzić trening siłowy i wytrzymałościowy nawet przy minimalnej sile własnych mięśni. Możliwe jest odkrycie i wzmacnianie pozostałej siły mięśni, nie wystarczającej dotychczas do wykonywania aktywnego ruchu lub blokowanej przez skurcze spastyczne. RUCH KTÓRY POMAGA I MOTYWUJE.

3. Ćwiczenia aktywne: korzystając z własnych sił, po dokładnym ustawieniu oporu.

Ćwiczący może trenować aktywnie pokonując dokładnie dozowane stopnie oporu – od bardzo niskiego – do bardzo wysokiego. Jeżeli wystąpią objawy zmęczenia, ćwiczący może w każdej chwili przerwać trening. W takim przypadku silnik przejmie automatycznie trening i będzie biernie poruszał nogami lub ramionami. Poprawia się ukrwienie. Do mięśni dostarczana jest optymalna dawka tlenu oraz substancji odżywczych, dzięki czemu następuje ich szybka regeneracja i już po paru minutach są w stanie brać aktywny udział w treningu. Wpływa to pozytywni na czas trwania aktywnego treningu oraz na wyniki osiągane poprzez terapię.

MOTOmed viva2 posiada podstawowy program. Program do rozluźniania spastyki, zgodny z terapeutyczną zasadą automatycznej zamiany kierunku pedałowania, niewymagający manualnego wyboru rodzaju występującej spastyki. Automatyczne rozpoznawanie nawet najmniejszej spastyki. Elektroniczny przycisk, uaktywniający funkcję pomocy przy wsiadaniu i wysiadaniu (zapinanie nóg), umożliwiający obracanie pedałów i ich  zatrzymywanie w dowolnej pozycji na osi obrotu.

Przycisk z wyłącznikiem bezpieczeństwa. Trening symetryczny kończyn dolnych lub górnych: jednoczesne wyświetlanie danych o wysiłku, oddzielnie lewej i prawej strony. Pomiar początkowego, końcowego oraz średniego napięcia mięśniowego. Analiza treningu: widoczne dane o treningu oraz uzyskany postęp, podczas treningu, ewentualnie po jego zakończeniu na monitorze pokazują się wymiennie następujące dane:

1. TRENING PASYWNY:

– prędkość (obroty na minutę).

– czas treningu (min).

– stopień trudności (napięcie mięśniowe)

– przebyty odcinek (km).

2. TRENING AKTYWNY:

– wspomaganie pedałowania.

– zużyta energia (Joule / kcal )

– osiągnięcia prawej i lewej strony ( symetria ).

– opór hamulców ( bieg / stopień obciążenia).

– dane o osiągnięciach (siła nacisku na pedały w Watt)

– części treningu biernego i aktywnego pokazywane są osobno ( droga, czas)

——————

Poniżej pełna oferta (kliknij w poniższy link):

https://allegro.pl/uzytkownik/edmilodz/rehabilitacja-i-cwiczenia-rotory-rehabilitacyjne-260758